پورسیف
اخبار
1398/10/17
جلسه ستاد انتخابات استان جلسه ستاد انتخابات استان
معاون استاندار: فرمانداري ها بازديدميداني از شعب اخذ رأي را در دستور كار قرار دهند
به گزارش اداره كل روابط عمومي استانداري لرستان پنجمين جلسه مشترك ستاد انتخابات يازدهمين دوره مجلس شوراي اسلامي استان به رياست دكتر ثميني و با حضور فرمانداران و اعضاء اين ستاد برگزار شد .
 معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استانداري لرستان اظهار داشت: اين جلسه با موضوع بررسي آخرين وضعيت زيرساختها، آمادگي و همچنين بررسي مشكلات حوزه هاي انتخابيه سطح استان و گزارشي از اقدامات انجام گرفته توسط فرمانداران و ساير اعضاي ستاد انتخابات استان برگزار شد كه فرمانداران مشكلات خود را در تأمين نيروي انساني، تعمير و تأمين خودرو، هزينه ها و مسائلي از اين دست برشمردند و تصميمات مقتضي با اين مسائل در ادامه اتخاذ شد .
دكتر ثميني با اشاره به الكترونيكي بودن احراز هويت ها در اين دوره از انتخابات گفت: با توجه به الكترونيكي بودن احراز هويت رأي دهندگان در روز انتخابات، شعب اخذ رأي حتي الامكان در مكان هايي كه آنتن دهي مناسب دارند، قرار داده شوند .
ثميني در خصوص كاربران فناوري اطلاعات مستقر در شعب اخذ رأي بيان داشت:فرمانداران ،
مسئولين فناوري اطلاعات وكاربران رايانه را از افراد متخصص و آگاه به كار انتخاب كنند و در صورت لزوم با توجه به زمان باقيمانده تا روز انتخابات، آموزش هاي لازم را براي آنها در نظر گيرند  تا از  بروز هر گونه مشكل در روز اخذ رأي پيشگيري  گردد .
معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استانداري خطاب به فرمانداران اظهار داشت: شما نمايندگان عالي دولت در شهرستان ها بوده و براساس قانون وسياستگذاري ها ي انجام شده امورات را ساماندهي كنيد .  بازرسي ها از شعب اخذ رأي نيز حتماً توسط فرمانداران يا معاونين همراه با كارشناسان زبده انجام پذيرد و به مطالبات مردم در حوزه انتخابيه نيز رسيدگي شود تا از بروز هر گونه مشكل پيشگيري گردد .
ثميني در رابطه با اطلاع رساني اخبار انتخاباتي عنوان كرد: واحد هاي روابط عمومي سطح استان با روابط عمومي استانداري به عنوان كميته اطلاع رساني انتخابات همكاري داشته باشند و اخبار فعاليت هاي انتخاباتي خود را به اين كميته ارسال كنند . در صورت نياز جلسه اي با هدف همدلي و تعامل ميان روابط عمومي هاي استان در محل استانداري تشكيل و در آن تبادل نظر و هم افزايي صورت گيرد .
وي ضمن اشاره به خودداري از هر گونه طرح شكايت از خبرنگاران و اصحاب رسانه گفت: در صورت بروز هر گونه مشكلي با خبرنگاران داراي مجوز، از طرح شكايت در محاكم قضايي بر عليه آنان خودداري و موضوع را به معاونت سياسي، امنيتي و اجتماعي استانداري به عنوان رييس شوراي اطلاع رساني ارسال نماييد تا در كميته اي كه به همين منظور تشكيل خواهد شد، به آن رسيدگي شود . از طرف ديگر با افراد خاطي و بدون مجوز كه قصد تخريب وشبهه افكني درفضاي انتخاباتي را دارند به صورت قانوني برخورد كنيد و اجازه هيچ اقدامي كه آرامش و امنيت انتخابات را خدشه دار مي سازد، ندهيد .
دكتر ثميني در پايان ضمن تأكيد به اعضاي ستاد، بر ممنوعيت هر گونه استفاده از امكانات و منابع دولتي به منظور طرفداري از فرد يا افراد خاصي در انتخابات، افزود: مديران و كاركنان دستگاه هاي اداري دولتي در راستاي رعايت اصل بي طرفي ،  فضاي سالم براي حضور آزادانه مردم درانتخابات را فراهم سازند.
وي تاكيدكرد نبايد موجب بي اعتمادي مردم به برگزاري انتخابات سالم و قانونمند شد .
تعداد بازدید : 101
Powered by DorsaPortal