پورسیف
اخبار
1398/10/12
جلسه كميته فناوري اطلاعات وتوسعه دولت الكترونيك جلسه كميته فناوري اطلاعات وتوسعه دولت الكترونيك
مهندس ولي زاده: استانداري يكي از نهادهاي تمام الكترونيك كشور است
به گزارش اداره كل روابط عمومي استانداري لرستان معاون توسعه مديريت و منابع انساني  از برگزاري جلسه كميته فن آوري اطلاعات و توسعه دولت الكترونيك با حضور اعضاي اين كميته خبر داد.
رئيس كميته فن آوري اطلاعات و توسعه دولت الكترونيك استانداري لرستان اظهار داشت: اين جلسه با محوريت بررسي و شناسايي مشكلات و موانع كميته فن آوري اطلاعات و اقدامات انجام گرفته توسط آن برگزار شد كه در همين راستا گزارش مبسوط  و جامعي پيرامون وضعيت فن آوري اطلاعات، استفاده از سامانه هاي الكترونيكي و سامانه هاي جديد دولت الكترونيك در استان ارائه شد.
معاون استاندار ضمن اشاره به طرح مشكلات حوزه فن آوري اطلاعات در اين جلسه گفت: با نظر اعضاء براي مسائل مطرح شده مصوباتي متناسب با موضوع اعلام شد كه اجراي آنها به تقويت و توسعه فن آوري اطلاعات كمك خواهد كرد.
قاسم ولي زاده با اعلام اين موضوع كه در عصر ارتباطات و پيشرفت تكنولوژي هستيم و براي جا نماندن از اين جريان بايد فن آوري هاي خود را به روز كنيم بيان داشت: از جمله اقدامات انجام گرفته توسط كميته فن‌آوري اطلاعات و توسعه دولت الكترونيك استانداري  بروز رساني سيستم هاي الكترونيكي و استفاده از سامانه هاي جديد و جايگزين كردن آن با روش هاي سنتي مانند حذف كاغذ از انجام مكاتبات اداري است . همچنين تعريف سامانه هاي نوين براي پاسخگويي به مشكلات و درخواست هاي ارباب رجوع از ديگر اقداماتي است كه توسط اين كميته صورت پذيرفته است.
مهندس ولي زاده افزود: استانداري لرستان يكي از نهادهاي تمام الكترونيك كشور است و با توجه به آمار هاي اعلام شده از طرف  رياست جمهوري، « استانداري لرستان و سازمان اداري و استخدامي كشور » بالاترين استفاده را از سيستم اتوماسيون اداري را در  كشور داشته اند . همچنين استانداري لرستان براي سومين سال متوالي مقام اول كشور را در الكترونيكي كردن مكاتبات اداري كسب كرده است.
او در پايان نقش كميته فناوري اطلاعات و توسعه دولت الكترونيك استانداري لرستان در سيل اخير را بسيار مهم ارزيابي كرد و گفت: ثبت بيش از 43,000 ركورد اطلاعاتي از مساعدت هاي انجام شده به  سيل زدگان، ثبت اطلاعات خانوارها، ثبت اطلاعات پرداختي ها و وضعيت خسارت ديدگان سيل فروردين ماه از جمله اقداماتي است كه توسط اين كميته به انجام رسيد به گونه اي كه با وارد كردن كد ملي اشخاص در سامانه ميتوان از آخرين وضعيت اين خانوارها مطلع شد.
تعداد بازدید : 42
Powered by DorsaPortal